Diode: rectifying; THT; 200V; 1A; Ifsm: 30A; DO41; Ufmax: 0.98V; 30ns
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
11EFS2
Tootja: KYOCERA AVX
Tootja tootekood: 11EFS2
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 200V; 1A; Ifsm: 30A; DO41; Ufmax: 0.98V; 30ns
| Mounting | THT |
| Case | DO41 |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Features of semiconductor devices | fast switching |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 980mV |
| Reverse recovery time | 30ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 10µA |