Microswitch SNAP ACTION; without lever,precise operation; SPDT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
11SM23-T
Tootja: HONEYWELL
Tootja tootekood: 11SM23-T
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch SNAP ACTION; without lever,precise operation; SPDT
| Operating temperature | -54...121°C |
| Type of switch | microswitch SNAP ACTION |
| Switches features | without lever |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for soldering |
| Series | SM |
| Mechanical durability | 1000000cycles |
| Contacts configuration | SPDT |
| DC contacts rating @R | 1A / 30V DC |
| AC contacts rating @R | 1A / 125V AC |
| Switching method | ON-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 1.39N |