Switch: toggle; Pos: 2; SPDT; ON-ON; 5A/125VAC; 5A/30VDC; -65÷71°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
11TW1-3
Tootja: HONEYWELL
Tootja tootekood: 11TW1-3
Spetsifikatsioon tootele Switch: toggle; Pos: 2; SPDT; ON-ON; 5A/125VAC; 5A/30VDC; -65÷71°C
| Mounting | on panel |
| Operating temperature | -65...71°C |
| Type of switch | toggle |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for soldering |
| Body dimensions | 14.7x13.7x18.8mm |
| Electrical life | 20000cycles |
| Contacts configuration | SPDT |
| DC contacts rating @R | 5A / 30V DC |
| AC contacts rating @R | 5A / 125V AC |
| Switching method | ON-ON |
| Stable positions number | 2 |
| Knob height | 17.27mm |
| Kind of toggle | round |