Switch: toggle; Pos: 3; SPDT; (ON)-OFF-(ON); 5A/125VAC; 5A/30VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
11TW1-7
Tootja: HONEYWELL
Tootja tootekood: 11TW1-7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: toggle; Pos: 3; SPDT; (ON)-OFF-(ON); 5A/125VAC; 5A/30VDC
| Mounting | on panel |
| Operating temperature | -65...71°C |
| Type of switch | toggle |
| Number of positions | 3 |
| Leads | for soldering |
| Body dimensions | 14.7x13.7x18.8mm |
| Electrical life | 20000cycles |
| Contacts configuration | SPDT |
| DC contacts rating @R | 5A / 30V DC |
| AC contacts rating @R | 5A / 125V AC |
| Switching method | (ON)-OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Knob height | 17.27mm |
| Kind of toggle | round |