Connector: M12; socket; PIN: 4; male; Micro-Change; 250V; IP67; 4A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1200110017-1
Tootja: MOLEX
Tootja tootekood: 1200110017
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connector: M12; socket; PIN: 4; male; Micro-Change; 250V; IP67; 4A
| Operating temperature | -20...80°C |
| IP rating | IP67 |
| Electrical mounting | cables |
| Connector | socket |
| Kind of connector | male |
| Mechanical mounting | for panel mounting, rear side nut |
| Polarisation | A code - DeviceNet / CANopen |
| Type of connector | M12 |
| Number of pins | 4 |
| Fastening thread | M14x1 |
| Cable length | 300mm |
| Current rating | 4A |
| Locking system | external thread, threaded joint |
| Connector variant | with leads |
| Spatial orientation | straight |