Connector: M12
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
6.0
Tootekood:
1200659524
Tootja: MOLEX
Tootja tootekood: 1200659524
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connector: M12
| Operating temperature | -25...85°C |
| IP rating | IP67 |
| Connector | socket |
| Kind of connector | female |
| Contact plating | gold-plated |
| Type of connector | M12 |
| Number of pins | 5 |
| Series | MICRO |
| Contact material | brass |
| Cable length | 5m |
| Current rating | 4A |
| Rated voltage | 60V |
| Cable external diameter | 5.5mm |
| Connector variant | unshielded |
| Spatial orientation | angled |