Screw; M2.5x6; 0.45; Head: cheese head; slotted; brass; nickel
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
1200666
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1200666
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Screw; M2.5x6; 0.45; Head: cheese head; slotted; brass; nickel
| Material | brass |
| Length | 6mm |
| Thread | M2,5 |
| Plating material | nickel |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | cheese head |
| DIN standard | 84 |
| Kind of cut | slotted |
| Head height | 1.6mm |
| ISO standard | 1207 |
| Head diameter | 4.5mm |
| BN standard | 533 |
| PN standard | 82215 |