Socket; M12; PIN: 5; female; A code-DeviceNet / CANopen; cables
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1200700229
Tootja: MOLEX
Tootja tootekood: 1200700229
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Socket; M12; PIN: 5; female; A code-DeviceNet / CANopen; cables
| Operating temperature | -20...80°C |
| IP rating | IP67 |
| Electrical mounting | cables |
| Connector | socket |
| Kind of connector | female |
| Mechanical mounting | for panel mounting, rear side nut |
| Polarisation | A code - DeviceNet / CANopen |
| Type of connector | M12 |
| Number of pins | 5 |
| Fastening thread | PG9 |
| Cable length | 300mm |
| Current rating | 4A |
| Locking system | internal thread, threaded joint |
| Connector variant | with leads |
| Spatial orientation | straight |
| Engineering PN | 8R5J30E03C3003 |