Plug; M12; PIN: 5; female; A code-DeviceNet / CANopen; for cable
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1200710041-1
Tootja: MOLEX
Tootja tootekood: 1200710041
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Plug; M12; PIN: 5; female; A code-DeviceNet / CANopen; for cable
| Operating temperature | -25...90°C |
| IP rating | IP67 |
| Electrical mounting | screw terminal |
| Connector | plug |
| Kind of connector | female |
| Mechanical mounting | for cable |
| Polarisation | A code - DeviceNet / CANopen |
| Type of connector | M12 |
| Number of pins | 5 |
| Maximum current | 4A |
| Max. operating voltage | 36V DC |
| Cable external diameter | 3.3...6.6mm |
| Locking system | internal thread, threaded joint |
| Spatial orientation | straight |
| Engineering PN | 8A5000-31 |