Connector: M12
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
7.0
Tootekood:
1200845096
Tootja: MOLEX
Tootja tootekood: 1200845096
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connector: M12
| Operating temperature | -25...90°C |
| IP rating | IP69K |
| Connector | socket |
| Kind of connector | male |
| Mechanical mounting | for panel mounting |
| Type of connector | M12 |
| Number of pins | 8 |
| Wire insulation material | PVC |
| Current rating | 2A |
| Rated voltage | 30V |
| Connector variant | unshielded |
| Spatial orientation | straight |