Connector: M8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
9.0
Tootekood:
1200908037
Tootja: MOLEX
Tootja tootekood: 1200908037
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connector: M8
| Operating temperature | -25...85°C |
| IP rating | IP67 |
| Connector | socket |
| Kind of connector | female |
| Mechanical mounting | for panel mounting |
| Type of connector | M8 |
| Number of pins | 4 |
| Wire insulation material | PVC |
| Cable length | 200mm |
| Current rating | 4A |
| Rated voltage | 60V |
| Connector variant | unshielded |
| Spatial orientation | straight |