Connector: M8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
8.0
Tootekood:
1200910023
Tootja: MOLEX
Tootja tootekood: 1200910023
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connector: M8
| Operating temperature | -40...85°C |
| IP rating | IP67 |
| Electrical mounting | screw terminal |
| Connector | plug |
| Mechanical mounting | for cable |
| Type of connector | M8 |
| Number of pins | 3 |
| Current rating | 4A |
| Rated voltage | 60V |
| Locking system | threaded joint |
| Connector variant | unshielded |
| Spatial orientation | straight |