Plug; M12; PIN: 5; male; B code-Profibus; 5m; Insulation: PUR; IP67
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1200980104
Tootja: MOLEX
Tootja tootekood: 1200980104
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Plug; M12; PIN: 5; male; B code-Profibus; 5m; Insulation: PUR; IP67
| Operating temperature | -20...80°C |
| IP rating | IP67 |
| Electrical mounting | cables |
| Connector | plug |
| Kind of connector | male |
| Polarisation | B code - Profibus |
| Type of connector | M12 |
| Number of pins | 5 |
| Wire insulation material | PUR |
| Cable length | 5m |
| Current rating | 4A |
| Rated voltage | 60V |
| Locking system | external thread, threaded joint |
| Connector variant | with lead, with strain relief |
| Spatial orientation | straight |
| Engineering PN | B05S06PP4M050 |