Plug; M12; PIN: 5; female; B code-Profibus; for cable; IP67; 0.34mm2
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1201000001
Tootja: MOLEX
Tootja tootekood: 1201000001
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Plug; M12; PIN: 5; female; B code-Profibus; for cable; IP67; 0.34mm2
| Operating temperature | -25...90°C |
| IP rating | IP67 |
| Electrical mounting | screw terminal |
| Connector | plug |
| Kind of connector | female |
| Mechanical mounting | for cable |
| Polarisation | B code - Profibus |
| Type of connector | M12 |
| Number of pins | 5 |
| Maximum current | 4A |
| Max. operating voltage | 250V DC |
| Cable external diameter | 4.1...8.1mm |
| Locking system | internal thread, threaded joint |
| Spatial orientation | straight |
| Engineering PN | BA5S00-32 |