Screw; M10x30; 1.5; Head: countersunk; hex key; HEX 6mm; steel; zinc
Kordarv:
200.0
Minimum quantity:
200.0
Tootekood:
1202812
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1202812
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Screw; M10x30; 1.5; Head: countersunk; hex key; HEX 6mm; steel; zinc
| Material | steel |
| Length | 30mm |
| Thread | M10 |
| Plating material | zinc |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | countersunk |
| DIN standard | 7991 |
| Kind of cut | imbus |
| Head height | 5.5mm |
| ISO standard | 10642 |
| Head diameter | 20mm |
| BN standard | 1422 |
| Strength class | 10.9 |