Screw; M8x16; 1.25; Head: cheese head; slotted; A2 stainless steel
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
1244647
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1244647
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Screw; M8x16; 1.25; Head: cheese head; slotted; A2 stainless steel
| Material | A2 stainless steel |
| Length | 16mm |
| Thread | M8 |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | cheese head |
| DIN standard | 84 |
| Kind of cut | slotted |
| Head height | 5mm |
| ISO standard | 1207 |
| Head diameter | 13mm |
| BN standard | 650 |
| PN standard | 82215 |