Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/24VDC; SMT; none; 1.57N
Kordarv:
2800.0
Minimum quantity:
2800.0
Tootekood:
1571625-6
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: 1571625-6
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/24VDC; SMT; none; 1.57N
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -35...85°C |
| Type of switch | microswitch TACT |
| Kind of package | reel, tape |
| Contact plating | silver plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body colour | black |
| Illumination | none |
| Key stroke | 0.2mm |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 1.57N |
| Actuator colour | red |
| Button shape | round |
| Button height | 2.5mm |