Screw; M1.6x16; 0.35; Head: cheese head; slotted; DIN 84A; ISO 1207
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
1577182
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1577182
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Screw; M1.6x16; 0.35; Head: cheese head; slotted; DIN 84A; ISO 1207
| Material | acid resistant steel A4 |
| Length | 16mm |
| Thread | M1,6 |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | cheese head |
| DIN standard | 84 |
| Kind of cut | slotted |
| Head height | 1mm |
| ISO standard | 1207 |
| Head diameter | 3mm |
| BN standard | 651 |
| PN standard | 82215 |