Tootekood: 16TQC150MYF
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: 16TQC150MYF
  • Mounting
  • Operating voltage
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Impedance
  • Operating current
  • Body dimensions
  • Capacitance
  • Type of capacitor
  • Service life
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polymer; 150uF; 16VDC; ESR: 50mΩ; TQC; SMD; ±20%
Mounting SMD
Operating voltage 16V DC
Operating temperature -55...105°C
Tolerance ±20%
Impedance 50mΩ
Operating current 1.8A
Body dimensions 2.8x7.3x4.3mm
Capacitance 150µF