ROCKER; SPDT; Pos: 3; ON-OFF-(ON); 6A/250VAC; black; IP40; none
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
1808.1202
Tootja: Marquardt
Tootja tootekood: 1808.1202
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele ROCKER; SPDT; Pos: 3; ON-OFF-(ON); 6A/250VAC; black; IP40; none
| Operating temperature | -20...55°C |
| IP rating | IP40 |
| Type of switch | ROCKER |
| Number of positions | 3 |
| Leads | connectors |
| Contact material | silver |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Body colour | black |
| Panel thickness | ≤ 3mm |
| Illumination | none |
| Shape | rectangular |
| Contacts configuration | SPDT |
| AC contacts rating @R | 6A / 250V AC |
| Switching method | ON-OFF-(ON) |
| Stable positions number | 2 |
| Button shape | rectangular |
| Key button colour | black |
| Button marking | blank |