ROCKER; SPDT; Pos: 2; ON-ON; 10A/250VAC; black; IP40; none; 100mΩ
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
1883.1106
Tootja: Marquardt
Tootja tootekood: 1883.1106
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele ROCKER; SPDT; Pos: 2; ON-ON; 10A/250VAC; black; IP40; none; 100mΩ
| Operating temperature | -20...55°C |
| IP rating | IP40 |
| Type of switch | ROCKER |
| Number of positions | 2 |
| Leads | connectors |
| Contact material | silver |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Mounting hole diameter | Ø20mm |
| Body colour | black |
| Panel thickness | ≤ 3mm |
| Illumination | none |
| Shape | round |
| Contacts configuration | SPDT |
| AC contacts rating @R | 10A / 250V AC |
| Switching method | ON-ON |
| Stable positions number | 2 |
| Button shape | round |
| Key button colour | black |
| Button marking | I-II |