Indicator: LED; prominent; green; 2.2VDC; Ø8mm; 2pin; metal
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
19040001
Tootja: CML INNOVATIVE TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: 19040001
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Indicator: LED; prominent; green; 2.2VDC; Ø8mm; 2pin; metal
| Operating voltage | 2.2V DC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP40 |
| Leads | 2pin |
| Body material | metal |
| Mounting hole diameter | Ø8mm |
| Body colour | silver |
| LED diameter | 5mm |
| Plating material | chromium |
| Kind of indicator | prominent |
| Type of indicator | LED |
| Lamp colour | green |