Indicator: LED; recessed; yellow; 2.1VDC; Ø8mm; plastic
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
19051052
Tootja: CML INNOVATIVE TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: 19051052
Spetsifikatsioon tootele Indicator: LED; recessed; yellow; 2.1VDC; Ø8mm; plastic
| Operating voltage | 2.1V DC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| Leads | connectors |
| Body material | plastic |
| Mounting hole diameter | Ø8mm |
| Kind of indicator | recessed |
| Type of indicator | LED |
| Lamp colour | yellow |