Indicator: LED; prominent; blue; 12VDC; 12VAC; Ø8mm; plastic
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
19080257
Tootja: CML INNOVATIVE TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: 19080257
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Indicator: LED; prominent; blue; 12VDC; 12VAC; Ø8mm; plastic
| Operating voltage | 12V AC, 12V DC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP67 |
| Leads | connectors |
| Body material | plastic, metal |
| Mounting hole diameter | Ø8mm |
| Body colour | silver |
| Luminosity | 600mcd |
| LED diameter | 5mm |
| Plating material | chromium |
| Kind of indicator | prominent |
| Type of indicator | LED |
| Lamp colour | blue |