Indicator: LED; prominent; 24VDC; Cutout: Ø8mm; IP67; plastic
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
19081350
Tootja: CML SEMICONDUCTOR PRODUCTS
Tootja tootekood: 19081350
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Indicator: LED; prominent; 24VDC; Cutout: Ø8mm; IP67; plastic
| Operating voltage | 24V DC, 24V AC |
| Operating temperature | -20...50°C |
| IP rating | IP67 |
| Leads | connectors |
| Body material | plastic, metal |
| Mounting hole diameter | Ø8mm |
| Body colour | black |
| LED diameter | 5mm |
| Plating material | chromium |
| Kind of indicator | prominent |
| Type of indicator | LED |
| Lamp colour | red |