Indicator: LED; flat; red/green/yellow; 2.1VDC,2.2VDC; Ø8mm; metal
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
19100004
Tootja: CML INNOVATIVE TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: 19100004
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Indicator: LED; flat; red/green/yellow; 2.1VDC,2.2VDC; Ø8mm; metal
| Operating voltage | 2.1V DC, 2.2V DC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP40 |
| Leads | 3pin |
| Body material | metal, plastic |
| Mounting hole diameter | Ø8mm |
| Body colour | silver |
| Luminosity | 3...6mcd |
| LED diameter | 5mm |
| Plating material | chromium |
| Type of indicator | LED |