ROCKER; SPST; Pos: 2; OFF-ON; 6A/250VAC; black; IP40; none; 100mΩ
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1911.1102
Tootja: Marquardt
Tootja tootekood: 1911.1102
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele ROCKER; SPST; Pos: 2; OFF-ON; 6A/250VAC; black; IP40; none; 100mΩ
| Operating temperature | -20...85°C |
| IP rating | IP40 |
| Type of switch | ROCKER |
| Number of positions | 2 |
| Leads | connectors |
| Contact material | silver |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Mounting hole diameter | 23.8x6.8mm |
| Body colour | black |
| Dimensions | 25x9.5x15.6mm |
| Panel thickness | ≤ 3mm |
| Illumination | none |
| Shape | rectangular |
| Contacts configuration | SPST |
| AC contacts rating @R | 6A / 250V AC |
| Switching method | OFF-ON |
| Stable positions number | 2 |
| Button shape | rounded |
| Key button colour | black |
| Button marking | blank |