ROCKER; DPST; Pos: 2; OFF-ON; 20A/250VAC; black; none; 100mΩ
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1932.3112
Tootja: Marquardt
Tootja tootekood: 1932.3112
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele ROCKER; DPST; Pos: 2; OFF-ON; 20A/250VAC; black; none; 100mΩ
| Operating temperature | -30...80°C |
| IP rating | IP65 (from the front) |
| Type of switch | ROCKER |
| Number of positions | 2 |
| Leads | connectors |
| Contact material | silver |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Mounting hole diameter | 30.2x22mm |
| Body colour | black |
| Dimensions | 36.4x27.8x26.5mm |
| Panel thickness | ≤ 3mm |
| Illumination | none |
| Shape | rectangular |
| Contacts configuration | DPST |
| AC contacts rating @R | 20A / 250V AC |
| Switching method | OFF-ON |
| Stable positions number | 2 |
| Button shape | rectangular |
| Key button colour | black |
| Button marking | O-I |