ROCKER; DPDT; Pos: 2; ON-ON; 10A/250VAC; black; none; 100mΩ; -30÷55°C
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
400.0
Tootekood:
1934.3114
Tootja: Marquardt
Tootja tootekood: 1934.3114
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele ROCKER; DPDT; Pos: 2; ON-ON; 10A/250VAC; black; none; 100mΩ; -30÷55°C
| Operating temperature | -30...55°C |
| Type of switch | ROCKER |
| Number of positions | 2 |
| Leads | connectors |
| Contact material | silver |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Mounting hole diameter | 30x22mm |
| Body colour | black |
| Panel thickness | ≤ 3mm |
| Illumination | none |
| Shape | rectangular |
| Contacts configuration | DPDT |
| AC contacts rating @R | 10A / 250V AC |
| Switching method | ON-ON |
| Stable positions number | 2 |
| Button shape | rectangular |
| Key button colour | black |
| Button marking | O-I |