ROCKER; DPST; Pos: 2; OFF-(ON); green; IP40 at terminal side; 230V
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
300.0
Tootekood:
1935.3218
Tootja: Marquardt
Tootja tootekood: 1935.3218
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele ROCKER; DPST; Pos: 2; OFF-(ON); green; IP40 at terminal side; 230V
| Type of switch | ROCKER |
| Number of positions | 2 |
| Leads | connectors |
| Contact material | silver |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Mounting hole diameter | 30x22mm |
| Body colour | black |
| Panel thickness | ≤ 3mm |
| Backlight colour | green |
| Illumination | filament lamp |
| Shape | rectangular |
| Contacts configuration | DPST |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Button shape | rectangular |
| Key button colour | green |
| Button marking | blank |
| Illumination voltage | 230V |