Indicator: LED; yellow; 230VAC; Ø14mm; metal,plastic
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
19350233
Tootja: CML INNOVATIVE TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: 19350233
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Indicator: LED; yellow; 230VAC; Ø14mm; metal,plastic
| Operating voltage | 230V AC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP67 |
| Leads | connectors |
| Body material | metal, plastic |
| Mounting hole diameter | Ø14mm |
| Body colour | silver |
| Luminosity | 8mcd |
| LED diameter | 10mm |
| Plating material | chromium |
| Kind of indicator | flat |
| Indicators features | additional insulating bushing |
| Type of indicator | LED |
| Lamp colour | yellow |