Indicator: LED; green; 12VDC; 12VAC; Ø16mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
19381255
Tootja: CML INNOVATIVE TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: 19381255
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Indicator: LED; green; 12VDC; 12VAC; Ø16mm
| Operating voltage | 12V AC, 12V DC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP67 |
| Leads | connectors |
| Body material | plastic |
| Mounting hole diameter | Ø16mm |
| Body colour | black |
| LED diameter | 10mm |
| Kind of indicator | flat |
| Type of indicator | LED |
| Lamp colour | green |