ROCKER; DP3T; Pos: 3; ON-OFF-ON; 14A/250VAC; black; none; 100mΩ
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1939.3119
Tootja: Marquardt
Tootja tootekood: 1939.3119
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele ROCKER; DP3T; Pos: 3; ON-OFF-ON; 14A/250VAC; black; none; 100mΩ
| Operating temperature | -30...105°C |
| IP rating | IP65 (from the front) |
| Type of switch | ROCKER |
| Number of positions | 3 |
| Leads | connectors |
| Contact material | silver |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Mounting hole diameter | 30.2x22mm |
| Body colour | black |
| Dimensions | 36.4x27.8x26.6mm |
| Panel thickness | ≤ 3mm |
| Illumination | none |
| Shape | rectangular |
| Contacts configuration | DP3T |
| AC contacts rating @R | 14A / 250V AC |
| Switching method | ON-OFF-ON |
| Stable positions number | 3 |
| Button shape | rectangular |
| Key button colour | black |
| Button marking | I-O-II |