Indicator: LED; prominent; green; 130VAC; Ø8mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
19510331
Tootja: CML INNOVATIVE TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: 19510331
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Indicator: LED; prominent; green; 130VAC; Ø8mm
| Operating voltage | 130V AC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP67 |
| Leads | connectors |
| Body material | metal, plastic |
| Mounting hole diameter | Ø8mm |
| Body colour | silver |
| Luminosity | 10mcd |
| LED diameter | 5mm |
| Plating material | chromium |
| Kind of indicator | prominent |
| Indicators features | additional insulating bushing |
| Type of indicator | LED |
| Lamp colour | green |