Connector: plug-in; Poke-In; 4mm; ways: 2; 22AWG÷18AWG; 4A; SMT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1954097-1
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: 1954097-1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connector: plug-in; Poke-In; 4mm; ways: 2; 22AWG÷18AWG; 4A; SMT
| Contacts pitch | 4mm |
| Electrical mounting | SMT |
| Contact plating | nickel plated, tinned |
| Type of connector | plug-in |
| Body material | LCP |
| Maximum current | 4A |
| Number of ways | 2 |
| Rated voltage | 250V AC |
| Connectors application | LED Light |