Indicator: LED; green; 24VDC; 24VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
195A0351MUC
Tootja: CML INNOVATIVE TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: 195A0351MUC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Indicator: LED; green; 24VDC; 24VAC
| Operating voltage | 24V AC, 24V DC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP67 |
| Leads | connectors |
| Body material | metal, plastic |
| Mounting hole diameter | Ø22mm |
| Body colour | silver |
| Luminosity | 400mcd |
| LED diameter | 16mm |
| Plating material | chromium |
| Kind of indicator | conical |
| Type of indicator | LED |
| Lamp colour | green |