Enclosure: for modular components; IP65; light grey; No.of mod: 6
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1960-01
Tootja: ELEKTRO-PLAST NASIELSK
Tootja tootekood: 1960-01
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Enclosure: for modular components; IP65; light grey; No.of mod: 6
| Mounting | for wall mounting, wall mount |
| Operating temperature | -20...70°C |
| IP rating | IP65 |
| Enclosure material | ABS |
| Type of enclosure | for modular components |
| Dimension Y | 215mm |
| Body colour | light grey |
| Dimension X | 185mm |
| Dimension Z | 113mm |
| Kit contents | screw terminals N/PE |
| Cover colour | transparent darkened |
| Number of modules | 6 |
| Mechanical impact resistance | IK08 |
| Enclosures application | fitted with terminal strips designed for DIN rail mounting, overcurrent breaker, RCD breaker |
| Protection class | II |
| Modules arrangement | 6 |
| Number of rows | 1 |