Pneumatic tubing; TPE-U; blue; Application: compressed air,water
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
197387
Tootja: FESTO
Tootja tootekood: 197387
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Pneumatic tubing; TPE-U; blue; Application: compressed air,water
| Operating temperature | -35...60°C |
| Colour | blue |
| Material | TPE-U |
| Application | water, compressed air |
| Cable external diameter | 12mm |
| Shore hardness | 52 |
| Bending radius | 33mm |
| Tube inside diameter | 8mm |
| Type of pneumatic accessories | pneumatic tubing |