Display: LCD; graphical; 320x240; 70.2x50.2mm; 2.8"; PIN: 40; 5VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
19804
Tootja: WAVESHARE
Tootja tootekood: 19804
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: LCD; graphical; 320x240; 70.2x50.2mm; 2.8"; PIN: 40; 5VDC
| Supply voltage | 5V DC |
| Colour | RGB |
| Interface | SPI |
| Number of pins | 40 |
| Type of pin configuration | 1x40 |
| Display resolution | 320x240 |
| Screen size | 2.8" |
| Kind of display | graphical |
| Window dimensions (H x W) | 57.6x43.2mm |
| Type of display | LCD |