Pluggable terminal block
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
1980740000
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: 1980740000
Spetsifikatsioon tootele Pluggable terminal block
| Operating temperature | -50...100°C |
| Contacts pitch | 5mm |
| Connector | socket |
| Contact plating | tinned |
| Type of connector | pluggable terminal block |
| Number of pins | 12 |
| Contact material | copper alloy |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body colour | orange |
| Current rating | 24A |
| Spatial orientation | angled |