Display: LCD; graphical; 480x320; 86x57.2mm; 3.5"; PIN: 40; 5VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
19907-1
Tootja: WAVESHARE
Tootja tootekood: 19907
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: LCD; graphical; 480x320; 86x57.2mm; 3.5"; PIN: 40; 5VDC
| Supply voltage | 5V DC |
| Colour | RGB |
| Interface | SPI |
| Number of pins | 40 |
| Kit contents | mounting screws |
| Type of pin configuration | 1x40 |
| Display resolution | 480x320 |
| Screen size | 3.5" |
| Kind of display | graphical |
| Window dimensions (H x W) | 73.44x48.96mm |
| Kind of controller | ILI9488 |
| Type of display | LCD |