Relay: interface; SPST-NO; Ucntrl: 19.2÷28.8VDC; 5A; Mounting: DIN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1990960000
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: 1990960000
Spetsifikatsioon tootele Relay: interface; SPST-NO; Ucntrl: 19.2÷28.8VDC; 5A; Mounting: DIN
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 5A |
| Operating temperature | -20...60°C |
| Leads | screw terminals |
| Body dimensions | 12.8x90x88mm |
| Switched voltage | 3...33V DC |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Relay variant | Relay set |
| Type of relay | interface |