Switch: door; Pos: 2; SPDT; 10A/250VAC; white; Cutout: 28.4x14mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1DM79
Tootja: HONEYWELL
Tootja tootekood: 1DM79
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: door; Pos: 2; SPDT; 10A/250VAC; white; Cutout: 28.4x14mm
| Mounting | on panel |
| Operating temperature | -37...82°C |
| Type of switch | door |
| Switches features | with pin |
| Number of positions | 2 |
| Leads | connectors |
| Mounting hole diameter | 28.4x14mm |
| Panel thickness | 1.3...2.5mm |
| Contacts configuration | SPDT |
| AC contacts rating @R | 10A / 250V AC |
| Switching method | ON-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Actuator colour | white |