Module: IGBT; diode/transistor; boost chopper; Urmax: 1.2kV; 62MM
Kordarv:
3.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
1MBI200U4H-120L-50
Tootja: FUJI
Tootja tootekood: 1MBI200U4H-120L-50
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; diode/transistor; boost chopper; Urmax: 1.2kV; 62MM
| Case | 62MM |
| Electrical mounting | FASTON connectors, screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 400A |
| Topology | boost chopper |
| Collector current | 200A |