Diode: rectifying; THT; 1V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1N34A
Tootja: NTE Electronics
Tootja tootekood: 1N34A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 1V
| Mounting | THT |
| Case | DO7 |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 65V |
| Max. load current | 200mA |
| Features of semiconductor devices | germanium diode |
| Max. forward impulse current | 500mA |
| Load current | 50mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Leakage current | 30µA |
| Capacitance | 1pF |