Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1N3595TR
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: 1N3595TR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Case | DO35 |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 150V |
| Features of semiconductor devices | small signal |
| Max. forward impulse current | 4A |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Power dissipation | 500mW |
| Reverse recovery time | 3µs |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 3µA |
| Capacitance | 8pF |