Diode: rectifying; THT; 600V; 1A; tape; Ifsm: 30A; A405; Ufmax: 1V
Kordarv:
25.0
Minimum quantity:
25.0
Tootekood:
1N4005S-1
Tootja: LUGUANG ELECTRONIC
Tootja tootekood: 1N4005S
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 600V; 1A; tape; Ifsm: 30A; A405; Ufmax: 1V
| Mounting | THT |
| Case | A405 |
| Kind of package | tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1V |
| Type of diode | rectifying |