Diode: rectifying; THT; 800V; 1A; Ammo Pack; DO41; Ufmax: 1V; Ir: 5uA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1N4006GTA
Tootja: SMC DIODE SOLUTIONS
Tootja tootekood: 1N4006GTA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; THT; 800V; 1A; Ammo Pack; DO41; Ufmax: 1V; Ir: 5uA
| Mounting | THT |
| Case | DO41 |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 800V |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1V |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 5µA |
| Capacitance | 8pF |