Diode: rectifying
Kordarv:
5000.0
Minimum quantity:
5000.0
Tootekood:
1N4007GP-TP
Tootja: MICRO COMMERCIAL COMPONENTS
Tootja tootekood: 1N4007GP-TP
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Case | DO41 |
| Max. off-state voltage | 1kV |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.1V |
| Reverse recovery time | 2µs |
| Type of diode | rectifying |