1N4148M-DC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1N4148M
Tootja: DC COMPONENTS
Tootja tootekood: 1N4148M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele 1N4148M-DC
| Mounting | THT |
| Case | DO34 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Features of semiconductor devices | fast switching |
| Max. forward impulse current | 500mA |
| Load current | 150mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |